Červenec 2009

Hp6 - Warner Bros má miliardy, pomohl i Princ dvojí krve

29. července 2009 v 22:19 Hp6 - News
Filmová společnost Warner Bros Pictures International má po uplynulém víkendu neobyčejný důvod pro radost. Právě v těchto dnech překročily její výdělky z mezinárodních pokladen kin za rok 2009 magickou hranici 1 miliardu amerických dolarů. K tomuto kulatému číslu dopomohla i nejnovější Potterovka, Princ dvojí krve, která přispěla částkou 405 milionů.
Šestá filmová část mezitím vydělává po celém světě další miliony. V Polsku láme rekordy s víkendovým výdělkem 2 miliony dolarů, v Argentině s 1,5 milionům. Ve Velké Británii již film stihl obsadit příčku Top film roku 2009.
Výkonný ředitel od Warnerovců, Josh Berger, říká, že úspěch filmu není příliš překvapivý. Dodal, že Harry Potter série je tradičně doménou Velké Británie. Warner Bros. očekává, že šestý film v mezinárodních výdělcí (bez amrických zisků) dosáhne alespoň 650 milionů.

Filmovému studiu dělá radost kromě Harryho Pottera i letní snímek Ve čtveřici po opici, v první polovině tohoto roku se dařilo i Podivuhodnému případu Benjamina Buttona a snímku Yes Man. Nejnovější Terminátor naopak zatím příliš nepřesvědčil. Harry Potter je vlajkovou lodí Warner Bros. Všechny dosavadní části patří do Top 10 filmů, které vyrobili.Videos - Half-Blood Prince New York Premiere

28. července 2009 v 17:09 Hp - Cast Videos - Appearances and TV Shows
Trochu opožděně mám pro vás videa z premiéry Prince v New Yorku. Opět herci poskytli spoustu rozhovorů.
Videa v článku...

Videos - Half-Blood Prince London Premiere 02

28. července 2009 v 12:14 Hp - Cast Videos - Appearances and TV Shows
Díky mugglenet.com se můžete podívat na další videa z Londýnské světové premiéry Prince dvojí krve.
V první části jsou rozhovory s : Helen McCrory (Narcissa Malfoy), Daniel Radcliffe (Harry Potter), Matthew Lewis (Neville Longbottom, Jessie Cave (Levandule Brownová), Tom Felton (Draco Malfoy) a Jason Issacs (Lucius Malfoy).

V druhé části: Jim Broadbent (Horacio Křiklan), Emma Watson (Hermiona Grangerová), David Barron (Producer), Freddie Stroma (Cormac McLaggen), dvojčata Phelps (dvojčata Weasleyovi, Hero Fiennes (mladý Tom Riddle).

Videa v článku...

Hp7 - Scény s Brouskem se budou natáčet už příští týden

28. července 2009 v 11:35 Hp7 - News
Už začátkem měsíce bylo potvrzeno, že herec Bill Nighy (Davy Jones v Pirátech z Karibiku, Láska nebeská) byl obsazen jako ministr kouzel Rufus Brousek do první části závěrečného filmu o Harrym Potterovi. Pro BBC Rádio 1 dnes prozradil, že natáčet začne už příští týden:
"S filmováním začínám příští týden a už jsem absolvoval kostýmovou zkoušku. Nemůžu vám říct více, myslím, že mě zabijí, a nebo se zmocní mého domu, ale kdybych vám pověděl něco jiného, bylo by to příliš moc. Má to dobrý důvod, pro všechny to bude překvapení."
Brousek by se podle knižní předlohy měl objevit ve scéně v doupěti, kde odevzdá několik věcí z Brumbálova dědictví Harrymu, Ronovi a Hermioně. Pokud by se všechny scény odehrávající se v domě Weasleyovích natáčely dohromady, v nejbližších dnech by se měla natáčet aji svatba. Jestli se tato domněnka potvrdí, ukáže budoucí týden.


Hp - Cast Press Conferences and Photocalls

27. července 2009 v 22:54

Cast to Press Conferences in 2009


Cast to Press Conferences in 2007


Cast to Press Conferences in 2005

Cast to Press Conferences in 2004

Cast to Press Conferences in 2003

Cast to Press Conferences in 2002

Cast to Press Conferences in 2000-2001

Hp6 - Princ po druhém víkendu v kinech

27. července 2009 v 20:48 Hp6 - News
Po dvanácti dnech promítání (nebo pokud chcete, po druhém víkendu) výdělky z filmu Harry Potter a Princ Dvojí Krve dosáhly úrovně 221,8 milionu US $ na severoamerickém trhu (Fénixův Řád za stejné období vydělal 207,5 milionů. US $) - a to znovu připomínáme, že Fénixův Řád se od začátku promítal i v IMAX, zatímco Princ dorazí do amerických IMAX až ve středu 29. července.
V návštěvnosti během uplynulého víkendu se Princ umístil na druhém místě, předběhl ho film G-Force.

Na světovém trhu vydělal Princ Dvojí Krve dosud 405,3 milionů US $, což je celkem 627,1 milionu US $ (Fénixův Řád: 558,8 milionu US $ i s IMAX).

Hp7 - Nicolas Hooper nebude skládat hudbu k Relikviím

27. července 2009 v 17:18 Hp7 - News
Hudební skladatel Nicolas Hooper poskytl v rozhovoru pro iF magazine informace o nových skladbách, které spolu tvoří jeho soundtrack prince dvojí krve. Zároveň exkluzivně potvrdil, že filmovou hudbu k dvoudílný Relikviím smrti se vytvořit nechystá. Skladatel říká:

"Hlavním hudebním tématem šestého filmu měla být skladba "In Noctem" původně určena bradavickému sboru v navrhovaném scéně, která měla předcházet Brumbálově pohřbu. Nakonec byl sbor z filmu odstraněn, stejně jako navazující scéna. Střední část chválozpěvu se však dostala do skladby, která tvoří podklad Brumbálovy cesty do jeskyně (Journey to the Cave). Dalším důležitým tématem bylo Dracovo poslání, které hraje ve filmu důležitou roli (skladba Malfoy's Mission). Cílem bylo vnést do ní tajemství ale také vnitřní žalostný smutek. "

Na otázku, zda po dvou potterovských filmech doufá, že jeho hudební bohatství, které vložil do Harryho Pottera bude zapamatovatelné stejně jako hudba, která to celé odstartovala, řekl: "Rozhodl jsem se, že nebudu skládat hudbu ke dvěma dalším filmům. Žezlo přenechám jinému skladatelů. Bylo to jako jízda na horské dráze a cítím velkou čest, že jsem mohl skládat pro takové významné filmy s fantastickým příběhem. "

Kdo ho nahradí však odmítl prozradit

Hp6 - Dva nové TV Spoty

27. července 2009 v 17:17
Společnost Warner Bros. zveřejnila dvě nové televizní upoutávky na film Harry Potter a Princ Dvojí krve.
Důvodem tohoto počinu je středeční oficiální uvedení šestého pokračování do IMAX-ů.
Oba TV spoty jsou dostupné ve vysoké kvalitě, s několika záběry z filmu, které dosud nebyly použity ani v reklamách ani v trailerech, znění jsou doprovázeny pozitivními názory filmových kritiků na šestý film.
Díky nim v ukázkách odznějí na nový film slova chvály jako skvělý, úžasný, triumfální, úchvatný, okouzlující, velkolepý a dokonce dosud nejlepší Potter.
Tv spoty v celém článku
Hp7 - On The Set - 24-25th July - Tunel Datford,Kent

26. července 2009 v 22:43 Hp7 - On The Set
Jsou tu nové fotky z natáčeí první části Relikvií. Natáčela se scéna z kapitoly "Sedm Potterů", kdy Hagrid převáží Harryho do Doupěte. V Darfordském tunelu v Kentu zaskakovali herce jejich dubléři.
Vypadá to, že scéna která se měla odehrávat ve vzduchu se přemění na dálniční honičku. No, uvidíme.


Hp6 - Movie Stills 13

26. července 2009 v 21:50 Hp6 - Movie Stills
Mám pro vás nové fotky z Prince: