Konečně na New Moon...

29. listopadu 2009 v 20:14
Tak jsem se konečně dočkala. Včera jsem byla na New Moon a ještě jsem se z toho nevzpamatovala. Sama nevím, jestli šokem, zděšením nebo něčím lepším. Prostě to musím vidět minimálně ještě jednou, abych si na to mohla udělat konečný názor. Zatím to ale cítím tak, že Twilight je lepší. Aspoň o něco. Každopádně se nějak potřebuju vykecat nebo spíš v tomto případě vypsat z dojmů, které to na mě zanechalo. Ti z vás, kteří to ještě neviděli, by podle mě neměli číst dál. Nejenom kvůli možným spoilerům, ale aby si udělali na film vlastní názor a nenechali se ničím ovlivnit.


Asi bych to měla vzít tak trochu popořádku, ale nepamatuju si všechno, jak šlo za sebou. Začátek se mi hrozně líbil. Jak se objevilo logo a potom jak Bella běží Voltterou (stejně jako předmluva
v knize) a potom vyvážený přechod do jejího snu. Ta paní zrovna jako Bella moc nevypadala, ale co. Charlieho vstup na scénu pobavil i s jeho vydařeným vtipem o šedivém vlasu . Scéna na parkovišti nebyla nic úžasného, vlastně je to skoro všechno v trailerech, až na Jacoba, kterej vlastně ani přijít neměl, ale Chris (režisér) ho asi chtěl skoro v každé scéně. Alice přeskočila zábradlí na jedničku :-D. V New Moon je celkově lepší než v prvním dílu, aji Jasper. Konečně tam normálně mluví a nevypadá jak retardovanej. Ten jeho výraz mě trochu vyděsil, když
přenesl na Bellu dobrou náladu, jakoby ji chtěl sežrat a zlomyslně se ušklíbl. No zatím to Bella přežila :-D. Edward byl vtipnej se svojí hláškou "Upírům se nedá věřit. Veř mi." - No jo, trochu jednoduchý, ale celej sál i mě to pobavilo.
Všichni kluci byli znechucení, když se dívali na Romea a Julii až na Erica (kterej brečel):-D. Scéna, jak Edward ukazuje Belle obraz, na kterém je Carlisle v Itálii, měla být sice ve Twilight, ale co. Oslavu snad každej viděl tak 10x díky oficiálně i neoficiálně vypuštěným ukázkám. Když Carlisle Belle zašíval ruku, nemohla jsem si pomoct, ale v jednu chvíli mi skoro připadalo, jako by si chtěli dát pusu. No jo je to docela směšná představa, že bychom měli místo Team Edward vs. Team Jacob, Team Edward vs. Team Carlisle Tak už dost srandy....

Rozchod přišel podle mě docela brzo. O pár střihů později už Edward vytahuje Belliny fotky z albumu. Při rozchodu jsem teda nebrečela, jak píše většina lidí (asi holek), že několikrát brečeli za film, tak já ani jednou. Ale Kristen Stewart podala opět skvělej hereckej výkon. Je fakt dobrá herečka. Ona to tam táhla. Věřila jsem jí úplně všechno. Dokonce aji její deprese sálala z plátna ven mezi nás, diváky. Když Sam zachránil Bellu z lesa, mohl mít teda aspoň tričko, trochu to vypadalo jako by byl nějakej úchyl. Líbilo se mi, jak míjely měsíce a ona pořád seděla u toho okna a taky, jak psala Alici e-maily.
Scéna po kině, ve kterém byla Bella s Jessicou (ta nezklamala a pořád mlela nějaký nesmysly, jak má), ani ve filmu být nemusela. No podle mě Bella není zas až tak blbá aby si sedala na motorku s nějakým chlapem. To se trochu nepovedlo.
A už na scénu začínají přicházet vlci. Ty mě moc nebavili, mohli teda hrát líp. Fandové vlkodlaků mě asi ukamenujou. Jakmile se objevil Laurent, všecko zas ožilo :-D Jak se pral s vlky, bylo fakt dobrý, ale chudák dopadl špatně. Victorie byla taky úžasná. To, že ten Harry dostal infarkt kvůli ní, byl docela dobrej nápad. Bellin skok z útesu byl až moc počítačový.
A už je na plátně opět Alice " Jak to, že nejsi mrtvá?" , "Jenom co pustíš psa ven."
Najednou je tu scéna, kdy Bella zachrání Edwarda. Líbilo se mi to, až na to že jí Edward hned vysvětlil, jak to bylo s tím rozchodem. Pokud si pamatuju, tak Bella to celou tu návštěvu u Volturiových ještě nevěděla. Myslela si, že ji Edward chrání kvůli výčitkám a čekala na chvíli, kdy odejdou a on ji znovu opustí. Ale byla zároveň šťastná, že může aspoň ten jeden den být s ním. Ne mělo to takovej velkej dojem ve filmu.
Michael Sheen byl skvělej.! Nechtěla jsem ty Volturiovy ani vidět. Ty fotky jak jsou všichni děsně přemalovaní a mají směšný paruky, byly jako noční můra. Ale naštěstí to nebyla ani trochu katastrofa. Aro měl být přesně takovej, jakej byl. Byl milej, veselej, vtipnej a přátelskej. Prostě sympaťák. Když se začal smát :-D to jsem se fakt neudržela . Rvaška mezi Edwardem Felixem byla taky dorost dobrá . Líbí se mi, jak se zpomaluje a zrychluje obraz a jak s Edwardem praštily o ty schody...auuuu. Alicina vize byla hrozně vtipná. Já a kamarádka jsme se děsně smáli při pohledu na běžícího Roberta, protože ve skutečnosti není zrovna nějak sportovně nadaný. Ale bojovky zmáknul. Strašný bylo, když v davu, který vedla Heidi, jako potravu byli i děti. To se mi fakt udělalo zle, ale aspoň bylo vidět, že upíři nejsou a nebudou hodní - stejně je ale budeme mít pořád rádi .
Pak už zase byli všichni ve Forks a Bells dostala doživotní domácí vězení. Docela mi vadilo, že to bylo strašně romantický. No ano, dá se to čekat, když se ti dva milují, ale Edward už byl někdy až moc přeslazenej. Bella to sice pořád nechápe, jak ji může mít rád, ale v knize mi ani nepřipadá, že by jí pořád opakoval, že je pro něj všechno a já nevím co ještě. Robert se moc herecky nepředvedl jenom se občas usmál a nebo zamračil, 2x už chtěl brečet, ale jeho postava mu to zakazuje. Ale to není jím, spíš tou postavou. Hlasování u Cullenů taky mohlo být delší. Rosalie zas vypadá jak největší mrcha, ale v Eclipse se to vyjasní.
Konec mě teda dost zaskočil. Ani si nepamatuju, jak to skončí v knize, ale takhle to useknout!!! Nezbývá nám, než si počkat na další díl. Docela se těším, i když nemám Eclipse moc ráda, ale zase bude nový režisér a kdo ví, třeba je z nich nejlepší a natočí nejlepší díl.

Pokud nejste zrovna moc velcí fanoušci této upíří ságy a rozmýšlíte se, jestli na to jít či ne, doporučuji vám ho. Člověk se u něj nenudí. Není to žádný akčňák nebo horor. Odpočinete si u něj i zasmějete. Prostě fajn pohodička…

Opravdu moc se omlouvám, že jsem vůbec sem něco napsala . S mojí kariérou spisovatelky to nevypadá zrovna slibně. Ale hrozně mě zajímají vaše názory na film! Takže pokud máte chuť klidně se vyzpovídejte do komentářů. Díky moc ...doufám že jste to přežili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | 30. listopadu 2009 v 0:07 | Reagovat

No, jako Zary, tak ňák ti asi stačí málo ke spokojenosti... Nebo je potřeba číst knížku, (čímž ovšem nehodlám riskovat zkažení slohu, což se větinou čtenářkám Meyerové stává...).
Možná bych taky mohla napsat dojmy na náš blog, ale to bych tak nějak musela pochopit, proč New Moon vůbec vzniknul.
Panž děj: Opustil mě kluk - jsem z toho v prdeli, rozptyluje mě indián, který zpravuje motorky. Aby byla další komplikace, skočím ze skály, zachraňuje mě polonahej vlk a pak jdu zachránit Pattinsona.
Absolutně jsem nepochopila existenci Voltturiových. Aro vypadá i chová se jako úchyl, ostatní jsou ještě horší (Frankenstein a ten ze Sweeneyho, co teď už definitivně vypadá jako Joanna:o) Chvilku mlátí Edwardem o zem, pak se v poho rozloučí a je konec. Bella chce furt kousanec od Edieho, Edie nechce (to už ale víme od konce minulého dílu, že?)
Cullenovi jsou tam mnohem méně, než ve Twilight. Stewartová jako z mladejch hrála nejlíp, ale ve Twilightu bývala lepší. Edward mě tam vyloženě sral a Pattinson opět dokázal, že umí jenom ten svůj ztrápenej ksicht.
V New moon se vlastně, když se to vezme kolem a kolem, nic podstatného nestane. Jacob je vlk, Edward stále upír, Bella má problémy úplně se vším, nejpřirozenější herec bude asi nejspíš ten, kdo hraje Charlieho Swanna.
Na zpravení nálady jsem si po odchodu z kina musela dát znova HP6 film. A tam je ten rozdíl několika tříd vidět až bolestně a úplně ve všech aspektek snímku.

2 Dia Dia | E-mail | 30. listopadu 2009 v 20:14 | Reagovat

Juchů! Tak abys tady neměla prázdno, přidám se taky. :D
Než vůbec začnu, chtěla bych se veřejně přiznat, že se mi New moon docela líbil. Je to pro mě takový odpočinkový, romantický film pro dívky, který je sice vsazen do upírského prostředí, ale s jeho temným charakterem má pramálo společného. Každopádně si myslím, že stojí alespoň za jedno podívání.
Tak tedy, mé zážitky z kina:
Začátek byl docela pohodička, všechno vypadalo příjemně, tedy alespoň do chvíle, kdy ze mně neudělali skoro babičku jednou nohou v hrobě. S čímž jsem se musela během filmu nějak srovnat... No ale příběh pokračoval a dalších několika minutách jsem mohla vidět Carlisleho, jak vytahuje Belle střepy ze zraněné ruky. Tady bych se ráda zastavila a trochu si tu situaci rozebrala. Tak tedy... Upír je velmi přitažlivé stvoření, které (podle Meyerové) má vábit člověka na svůj vzhled, na svůj pach, hlas atd. A právě, když se vrátíme ke Carlisleovi a Belle, neměl by ji tedy taky přitahovat? Neměla by po něm také toužit? Takže, jak jsi psala, že jsi měla pocit jako by si chtěli dát pusu, tak já jsem v to dokonce doufala, ale nekonalo se. Taťka Carlisle jí ošetřil ruku a hurá domů... Rozchod Belly a Edwarda jsem taky ustála a možná tomu nebudete věřit, ale skrabicí popcornu, jsem opravdu nebrečela. :D Děj nám pokračoval a za tu dobu jsme si mohli povšimnout, že Jacobovou největší vášní je svlíkání se a Bellinou je následné komentování jeho super svalů... (Nevím, ale tohle už mi skoro přišlo, jako by tam každý hrál jen proto, aby ho ten druhý chválil. (Edie - nejúžasnější na světě, co na Belle jen vidí? Bella - krásná holka, která je pro každýho nejvíc důležitá. Carlisle - ten nejlepší z nejlepších a Jacob = Rambo.) :D Poskočíme dále... Asi o hodinu později se ocitáme v nějaké přijímací hale Voltturiových, kde se nám představí Aro. Ten na mě působí velmi sympaticky, uvolněně, možná trochu tupě, ale nevadí...  Až si s každým ze sálu Aro podá ruku, tak Edie, Bella a Alice odjíždí domů. Ve Forks se nám mírně přetvoří konec jedničky z "Hryzni mě." "Ne." na "Hryzneš mě." "Možná." a při závěrečných titulkách zůstává ve vzduchu viset otázka, proč tenhle film vůbec vzniknul... Nebo jestli ne film, tak proč kniha... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama